Games and Sport

Click here to edit subtitle

WINNERS (IN RED) & PARTICIPANTS OF INTRA HOUSE SALAD DECORATION COMPETITION  ON APRIL 22, 2021

SN          SHIVAJI HOUSE                               TAGORE HOUSE                       ASHOKA HOUSE                            RAMAN HOUSE
Secondary Classes (6-8)
1. Km. Apoorva Mudgal, VII B       Km. Avika Sharma, VI B           Ma. Mihir Vardhan, VI B         Km. Nilopher Malik VIII B
2. Ma. Adarsh Keshav, VII B           Km. Anjali Chaudhari, VIII A  Km. Arzoo Singh, VIII B          Km. Sanjana Yadav, VIII A
3. Km. Tejaswini, VIII A                     Km. Gunika Gupta, VI A           Ma. Rudransh Yadav, VI B     Km. Shivani Sahu VIII B
4. Km. Vaishnavi Awasthi, VII A        Km. Ariyan VI A                             Ma. Arunav Singh, VII B           Km. Shrishti Singh, VI B
5. Km. Arpita Dubey, VI A             Ma. Shantanu Singh, VI B        Km. Unnati Mishra, VII B         Km. Chandra Prabha, VII A
6. Km. Bhavya Verma, VIII A       Km. Nandini, VI B                          Km. Lakshya Maurya, VI B     Ma. Divyansh Tripathi, VI B
7. Km. Shagun Pandey, VIII B      Km. Vaishnavi Gupta, VI A       Km. Kumkum, VII B                   Km. Pratibha Kumari, VII B
8. Ma. Ankur Mishra, VIII B           Km. Chahat Singh, VII B            Km. Nidhi Pal, VII A                   Km. Gyanavi Mishra, VIII B

Senior Secondary Classes (9-12)
9. Suryansh S. Rathor IX B         Km. Udisha Gupta, XII A             Km. Khushi, X A                             Km. Kaira Sawhney, IX A
10. Khushi Kumari XA                   Ma. Mashkoor Khan, X A             Km. Nainsi Yadav, IX A               Km. Sadiya Khan, IX B
11. Aakhya Verma IX A                  Km. Anugya Singh, X A                Km. Ishita Singh, IX A                  Km. Shagun Singh, IX B
12. Vaishali Ojha IX A                    Km. Shrishti Tiwari, X B               Km. Anjali Yadav, XII B               Km. Aliza Jafri, X A
13. Arpit Singh IX A                        Km. Subhangini Kashyap, IX B     Km. Pratima Singh, X B            Km. Shagun Singh, IX B
14. Fatima Naaz IX A                     Km. Anugya Singh, X A                Km. Shruti Singh, X B                 Ma. Divyansh Kushwaha, X A
15. Muskan Singh Fauzdar IX B     Km. Shrishti Tiwari, X B                Km. Jiya Mishra, IX B                  Ma. Jatin Yadav, IX B
16. Nikita Bhatt IX B                     Km. Subhangini Kashyap, IX B        Ma. Sahil K Singh, XII A             Ma. Kshitiz Shukla, X A

WINNERS (IN RED) & PARTICIPANTS OF INTRA HOUSE YOGA COMPETITION ON APRIL 29, 2021

SN          SHIVAJI HOUSE                               TAGORE HOUSE                       ASHOKA HOUSE                            RAMAN HOUSE
Secondary Classes (6-8)
1. Km. Apoorva Mudgal, VII B        Km. Avika Sharma, VI B            Ma. Lakshya Maurya, VI B       Km. Nilopher Malik VIII B      2. Ma. Jeeban Pradeep Ojha, VIII A       Ma. Ankit Yadav, VI B                Ma. Arunav Singh, VII B            Km. Mahi Tiwari VII A
3. Km. Vaishnavi Awasthi, VII A    Km. Gunika Gupta, VI A          Ma. Arunav Singh, VII B            Km. Mahak Yadav VI A
4. Km. Deepika, VI B                            Ma. Anmol Yadav, VIII B          Ma. Mihir Vardhan, VI B            Km. Apeksha Mishra VI A
5. Ma. Jeeban Pradeep Ojha, VIII A    Ma. Shantanu Singh, VI B      Ma. Lakshya Maurya, VI B         Km. Chandra Prabha, VII A
6. Km. Soumya Rawat, VIII A         Km. Nandini, VI B                        Ma. Arunav Singh, VII B            Ma. Divyansh Tripathi, VI B
7. Km. Vaishnavi Awasthi, VII A     Ma. Kartikey Singh, VIII B      Ma. Arunav Singh, VII B            Km. Pratibha Kumari, VII B
8. Km. Deepika, VI B                            Km. Gunika Gupta, VI A           Ma. Mihir Vardhan, VI B          Ma. Prateek kumar VII A

Senior Secondary Classes (9-12)
9. Km. Muskan Singh Fauzdar IX B       Km. Kajal, X A                             Km. Pratima Singh, X B           Km. Kaira Sawhney, IX A
10. Km. Nikita Bhatt IX B                Km. Anugya Singh, X A              Km. Sandali Mishra, X B           Ma. Anand Kumar X B
11. Km. Khushi Kumari XA               Ma. Hemang Saxena, X B          Km. Nainci Yadav, IX A              Km. Sadiya Khan, IX B
12. Km. Payal Chourasia IX B        Km. Riya Singh, IX B                   Km. Shruti Singh, X B                Km. Sanvi Shukla X B
13. Ma. Suryansh S. Rathor IX B         Km. Subhangini Kashyap, IX B   Km. Sakshi Singh, X B                Km. Supriya Singh IX A
14. Km. Khushi Kumari XA             Ma. Hemang Saxena, X B          Km. Nainci Yadav, IX A              Ma. Nikhil Kanaojia IX A
15. Km. Payal Chourasia IX B        Km. Riya Singh, IX B                    Km. Shruti Singh, X B                Ma. Jatin Yadav, IX B
16. Ma. Suryansh S. Rathor IX B      Km. Subhangini Kashyap, IX B       Km. Sakshi Singh, X B                Km. Nitya Yadav IX B